Csaba Zalka

Na Pretekoch olympijských nádejí vzal dve zlaté a jednu bronzovú medailu, na majstrovstvách sveta skončil tretí, z juniorských majstrovstiev Európy si odniesol striebro a bronz.

Stal sa osemnásobným majstrom Slovenska, vyhral Slovenský pohár. V hlave nosí aktuálne myšlienku štartovať na olympiáde.

Najväčším talentom slovenskej kanoistiky v kategórii juniorov je aktuálne mimoriadne úspešný športovec zo Šamorína, Csaba Zalka. S kanoistikou začal ako deväťročný priamo v Šamoríne, kde našiel veľmi vhodné podmienky, a dodnes mu v jeho výkonnostnom raste v najväčšej miere pomáha jeho tréner Gejza Vass. Najlepšie výsledky aktuálne Csaba dosahuje v disciplíne K1 na 200m. Svoju dominanciu v tejto kategórii potvrdil, keď minulý rok skončil na prvom mieste a zdolal tak všetkých svojich seniorských súperov. Jeho plány do budúcnosti nevylučujú možnosť stať sa súčasťou úspešného štvorkajaku, no veľkou výzvou je predovšetkým štart na najbližšej olympiáde v Tokiu 2020.